Привіт!

 

Час другого листа від корпоративного блогу. У програмі: інвестдиректорка венчурного фонду розповідає про стартап-конференцію Slush, історія SEO-тімліда, який командує ротою в ЗСУ, експлейнер про нову ШІ-фічу від Notion і свіженький тренд блекауту — текстові меми. 

Monthly reading

 

Google запускає нову мову програмування Carbon, аби замінити С++. Що про це відомо

 

Не встигли програмісти оговтатися після Dart, як на підході — нова мова програмування від Google. Carbon-ом хочуть замінити С++, тому в неї набагато простіший синтаксис, безпека пам’яті, а ще вона підтримує швидкі та масштабовані розробки. Якщо все складеться, то це ідеальна мова для бекенду, веброзробки та десктопних застосунків. За посиланням — інші деталі про Carbon.


 

Product Owner: місце в команді, компетенції та ключові обовʼязки

 

Цей матеріал викликав жваву дискусію в генезійському Product Community. Одні вважають, що для продуктових команд краще підходить продакт-менеджер, а PO хіба що закриє операційні процеси. Інші — навпаки, кажуть, що продакт-оунер має лідити весь процес, пріоретизувати завдання та ставити цілі. А що думаєте ви?

Рок-фестиваль у світі конференцій. Колонка інвестиційної директорки Flyer One Ventures про Slush

 

Багато хто дізнався про цю стартап-конференцію через те, що журі віддало головний приз в мільйон євро інвестицій російському стартапу (який власне не стартап, а агентство). Після розголосу перемогу росіян анулювали й настав час поговорити про сам Slush. Інвесторам та технологічним підприємцям цей захід буде навіть кориснішим, ніж популярний Web Summit. Олена Мажуга, інвестдиректорка фонду Flyer One Ventures, написала колонку про свої враження від Slush.
 

Genesis Crew: Олександр Дука — SEO Team Lead і офіцер ЗСУ

 

До роботи в Genesis Олександр Дука провів рік на контрактній службі, тож не з чуток знав, що таке українська армія. Але попри все, приєднався до лав ЗСУ під час повномасштабного вторгнення. Це вийшло не одразу: спочатку він став волонтером та допомагав солдатам з амуніцією. Зараз Олександр заступник командира роти, основна задача якого — керувати бійцями. Проте він все одно мріє навчитися управляти Javelin. Читайте повну історію Олександра в блозі. 

Long story short

Чого очікувати від нового ШІ-інструменту від Notion? Розповідає Тимур Болотюх, Machine Learning Lead в PlantIn

 

В основі нового інструменту Notion лежить GPT-3 — модель машинного навчання нейронки, яку можна навчити створювати будь-який текст. Для того, щоби генерувати контент подібно до людини, модель тренують на мільярдах сторінок тексту в інтернеті. Щоб створити повноцінний матеріал їй потрібен лише невеликий фрагмент тексту для початку. 

 

Над розробкою працював відділ OpenAI. Деталі процесу описані у документі, який команда випускає після релізу. Попри відкритість, ми можемо тільки здогадуватися про те, скільки ресурсів потрібно, щоби зробити такий продукт. Зазвичай до складу подібних ініціатив входять 30-40 людей, а бюджет лише на тренування може сягати десятків мільйонів доларів. Крім того, потрібні великі дата-центри та сотні потужних відеокарт. 

 

Водночас ШІ навряд чи замінить редакторів чи інших людей, що працюють з контентом. Модель пише тексти на основі інформації, на якій її тренували, тому все одно потрібна людина, яка задасть вектор роботи та проконтролює, щоби нейронка не вийшла за межі. Тому це скоріше помічник, який допоможе, наприклад, проаналізувати коментарі на сайті чи автоматизувати роботу служби підтримки.  

 

Дайджест вакансій

Для розробників

 

Шукаємо технічних фахівців різних мов та напрямів. Який продукт вам хочеться розвивати: застосунки для бізнесу, апку для догляду за рослинами, чи, може, одне з найбільших медіа Африки та Азії? Можливість буде для кожного. 

 
Читати

Coffee break

Сьогодні у більшості з вас немає світла. Знаємо. Але ніщо не зупинить потік мемів, час яких настав. Тому знайшли для вас те, що точно завантажиться без потужного інтернету — меми текстом. А якщо все ж можете глянути зображення, пропонуємо спробувати нову програму від Xiaomi, яка робить зображення «анімешними».

На цьому все. Зустрінемося за місяць!

 

Підписатися на розсилку